Zadzwoń do nas: 81-855-40-70, 533-356-555

ul.Cicha 1, Lubartów Zobacz na mapie

Jak prawidłowo przygotować dziecko do badania ?

Mamy świadomość, że badania dla maluchów są niezwykle stresujące i budzące lęk, dlatego ze szczególną troską dbamy o naszych najmłodszych pacjentów.Każdy z nich po badaniu dostaje odznaczenie dla dzielnego pacjenta oraz słodki smakołyk. Naszym celem jest minimalizować lęk poprzez maksymalizowanie zadowolenia rodziców i ich pociech.

W niwelowaniu lęku kluczową rolę odgrywa zarówno postawa rodziców jak i osoby przeprowadzającej badanie, dlatego chcielibyśmy przekazać najistotniejsze informacje, które mogą ułatwić naszym pociechom kontakt z analityką medyczną.

Godziny pobrania krwi: 7.00 - 9.00 rano do badań rutynowych dla zapewnienia poprawnej interpretacji wyników badań.

DLA RODZICA:

  • poinformuj dziecko o badaniu (czasie badania, przebiegu)
  • wyjaśnij cel badania,
  • zwróć uwagę na uniwersalność badań (np. mama i tata też przechodzą badania),
  • zaproponuj zabranie na badanie ulubionej maskotki malucha
  • na zakończenie wspomnij o nagrodzie dzielnego pacjenta

Przykład

Jutro pójdziemy na badania. Pani pielęgniarka pobierze kropelkę krwi z twojego paluszka, żebyśmy mogli sprawdzić czy jesteś zdrowy. Mama i tata też chodzą na takie badania. Poczujesz malutkie ukłucie i już będzie po wszystkim. Zabierzemy ze sobą twojego misia, żeby zobaczył jaki jesteś dzielny. A na koniec dostaniesz od pani pielęgniarki niespodziankę, ciekawe co to będzie..

UWAGA! Istotne jest by dziecko miało świadomość niewielkiego bólu związanego z badaniem. Powtarzanie, że badanie jest zupełnie bezbolesne przynosi odwrotne skutki. Dziecko może być zdezorientowane, gdy poczuje ból, oraz może poczuć się oszukane, co będzie wiązało się z wytworzeniem negatywnego obrazu sytuacji badania, negatywnego wspomnienia o nim oraz uprzedzenia i niechęci do przyszłych badań.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

OFERTA